Učesnici marša za Alep stigli u Niš

april 13 2017

Oko dvadesetak učesnika "Civilnog marša za Alep" iz različitih evropskih zemalja prošetali su danas centralnim ulicama u Nišu i pozvali Nišlije da im se pridruže u toj medjunarodnoj mirovnoj misiji.

Učesnici "Civilnog marša za Alep" su prošlog decembra krenuli iz Berlina pešice za Siriju, kako bi podigli svest o užasima rata u Siriji i omogućili humanitarnu pomoć za stanovnike okupiranih mesta.

mars za Alep2

Aleksander Stotkievič iz Nemačke istakao je da su do sada prepešačili oko 3.000 kilometara kroz Nemačku, Češku, Austriju, Sloveniju, Hrvatsku, Bosnu i sada Srbiju.

mars za Alep3

"Nismo mogli više da sedimo kod kuće i gledamo šta se radi u Alepu. Morali smo nešto da preduzmemo", rekao je Stotkievič u Nišu i dodao da se do sada pridružilo puno ljudi koji žele da nešto učine za Alep i Siriju.

mars za Alep4

Učesnici "Civilnog marša za Alep" boraviće u Nišu do subote, 15. aprila, a potom će put nastaviti ka Leskovcu.

Piše Biljana Ljubisavljević

Foto Saša Đorđević

Prijatelji sajta

Safe Journalism HND Solidarna Actat Kvart komesarijat-za-izbeglice XXZ Pescanik logoo mirc NGTim