Pandemijski žurnal

oktobar 12 2021

Kako je troje niških fotografa kroz objektiv zabeležilo proteklih godinu i po dana pandemije i koje su to slike koje će dugo ostati u sećanju, pogledajte u galeriji “Pandemijski žurnal” na dnu teksta.

Povezani članci

  • „Zar misle da pokušaju da ugase neki medij, a da medij ćuti?“

    Dovoljno vidljivi da smetaju i dovoljno slabi da ih jeftino tuže, zastraše i isrcpe – mali mediji bez novca i frilenseri prepušteni sami sebi, idealna su meta moćnika. Osim fizičkih napada, bezbednost novinara ogleda se i u finansijskim pritiscima.

  • Glavni napadi na novinare u Nišu dolaze od režimskog medija

    U Nišu se bezbednost novinara ne ugrožava pendrecima, već javnim diskvalifikacijama. Političko targetiranje novinara praćeno prenošenjem i pojačavanjem tih poruka u režimskim medijima, stvara atmosferu u kojoj profesionalni rad postaje rizičan.

  • Zlato ili voda - Niš na liniji razdvajanja

    Burna javna rasprava u Nišu o planovima za rudarenje zlata i bakra u blizini izvorišta „Studena“ protekla je uz proteste građana, pištaljke i poruke da voda ne sme biti predmet pregovora.

Prijatelji sajta

Safe Journalism HND Solidarna Actat Kvart komesarijat-za-izbeglice XXZ Pescanik logoo mirc NGTim